Regulamin

Nasi drodzy goście!

Bardzo miło będzie nam Was ugościć w naszym domu. Skoro nas wybraliście na pewno znacie już naszą ofertę. Ale ponieważ przyjeżdżacie do nas pierwszy raz, chcielibyśmy przedstawić Wam kilka zasad i zwyczajów jakie u nas panują. 
Przede wszystkim chcielibyśmy, byście wiedzieli, że “Pod Jaworem”  jest naszym Miejscem Na Ziemi. Mieszka tu nasza 5 osobowa rodzina. Zajmujemy dom, który znajduje się bezpośrednio obok budynku agroturystyki. Dom ten jest oddzielny i ma charakter prywatny.

Nasze zwierzęta

Poza nami na stałe mieszka tu mała sunią (Foka) i dwie kotki (Wyzia i Marlenka). Pies biega, gdzie mu się podoba, ale choć uwielbia spacery prosimy nie zabierajcie go ze sobą. A koty, jak to koty, chodzą i śpią wszędzie gdzie im się podoba. Mamy też w pobliżu swoją pasiekę. Osoby z różnymi uczuleniami prosimy o uwzględnienie tych informacji.

Przyjazd z psem

Ci co przyjeżdżają do nas z psami powinni wiedzieć, że mieszkamy praktycznie w lesie. Właśnie dlatego z uwagi na innych gości prosimy, by psy były zawsze na smyczy. Dobrze mieć kaganiec na wszelki wypadek. Obowiązkowe jest posiadanie posłania dla swojego pupila oraz szmatek do wycierania łap w przypadku złej pogody. Bardzo ważne: absolutnie nie godzimy się na to, by psy spały w łóżkach z właścicielami. Nie godzimy się też, by zostawiać i zamykać psy same w pokojach na czas spacerów, wyjść na narty itp.

Dojazd

Będziecie w pięknym miejscu. Wyjątkowym i widokowym. Naprawdę w górach - “na wysokościach”. Niestety wiąże się to z nieco trudniejszym dojazdem. Dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z instrukcjami dojazdu. Najlepiej jest przyjeżdżać do nas za dnia. Po zmroku łatwiej  można się zgubić i wszystko jest trudniejsze. Pamiętajcie, że nie ma tu oświetlenia ulicznego. Dobrze jest mieć ze sobą działające latarki. Ale nie martwcie się - trudno jest tylko za pierwszym razem, potem już jest łatwo!  

Kuchnia

W okresie letnim serwujemy śniadania. W okresie zimowym (ferie zimowe) śniadania i obiadokolacje. Godziny posiłków ustalamy pierwszego dnia i trzymamy się ich do końca pobytu. Jeśli ktoś ma jakąś specjalną dietę prosimy o uprzedzenie nas odpowiednio wcześniej (co najmniej 3 dni przed przyjazdem). Jesteśmy w stanie przygotować posiłki uwzględniające wegetarianizm, weganizm, celiakię itp., ale musimy mieć czas, by się odpowiednio przygotować.
Ważne: nie udostępniamy kuchni. Nie podgrzewamy też w kuchni przywiezionych przez Was posiłków. Do Waszej dyspozycji jest barek wyposażony w podstawową zastawę (talerzyki, sztućce, szklanki, kubeczki itp), mini lodówkę, czajnik elektryczny, mikrofalę. Można pożyczyć grilla (trzeba mieć swój brykiet). Jest też miejsce na ognisko z trójnogiem do pieczenia kiełbasek. Można z niego skorzystać po uprzedzeniu nas i po uzbieraniu chrustu w lesie.

Imprezy

W domu jest jadalnia, która jest miejscem na wspólne przebywanie, granie w gry planszowe (jest ich trochę na wyposażeniu), czasem - na drobne nasiadówki czy imprezy. Z tymi ostatnimi nie mamy problemu  (w końcu śpimy w domu obok;) Oczywiście są pewne warunki: że jesteśmy o tym uprzedzeni, że wynajęliście dla swojej grupy cały domek, że nie ma u nas innych gości, którzy np. pragną się wyspać lub mają małe dzieci. No i oczywiście pod warunkiem, że będzie kulturalnie. 
Jeśli w domu są różni goście - zwyczajowo ciszę nocną mamy od 22.
W jadalni jest kominek - jest on dość specyficzny i dlatego w razie potrzeby obsługujemy go tylko i wyłącznie my.

Ponadto powinniście mieć ze sobą kapcie( w pokojach mamy fajną miękką wykładzinę), latarki, odpowiednie do górskich warunków buty, ubrania, środki na komary i kleszcze (głównie na te drugie). Na wyposażeniu są ręczniki (jeden na osobę - 50x90cm). Na czas epidemii prosimy ostatniego dnia pobytu o zdjęcie pościeli i umieszczenie jej w dostarczonych przez nas workach.

Godziny zameldowania, wymeldowania

Standardowo przyjmujemy gości od godz. 16 do 20; żegnamy od rana do 12.
Jeśli chcecie przyjechać po godz. 20 proszę nas o tym poinformować, damy Wam dokładne wskazówki, do którego pokoju powinniście się zakwaterować, zostawimy w nim zapalone światło i otwarte drzwi. Nie mamy recepcji, nie zatrudniamy też recepcjonistów, dlatego po godz. 20 prosimy o samodzielne zakwaterowanie się w wyznaczonym pokoju. Po godzinie 20 nie odbieramy też telefonów.
Jeśli chcecie wymeldować się później lub zameldować wcześniej spytajcie o taką możliwość. Jeśli nie koliduje to z wyjazdem bądź przyjazdem innych gości prawdopodobnie będzie to możliwe:)

_____________________
I to mniej więcej tyle. Pamiętajcie, że jesteśmy elastyczni. Jeśli jakaś rzecz z powyższych Wam nie pasuje dajcie znać - spróbujemy znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące Was i nas.

Prosimy o przesłanie tej wiadomości do pozostałych uczestników wyjazdu.

Pozdrawiamy i czekamy na Was,
Iga i Maciek

Ps. wskazówki dojazdu:  jadąc samochodem proszę o skorzystanie z GPS (najlepiej Google Maps)  i wpisanie „Agroturystyka Pod Jaworem”. Musicie minąć dolną stację wyciągu narciarskiego   „Soszów”. Inaczej jesteście na złej drodze. Przedostatni zakręt w lewo ( przy niebieskiej tabliczce z napisem “Pod Jaworem” jest bardzo stromy. Ostatni zakręt w prawo przed drewnianym kierunkowskazem. W razie jakichkolwiek wątpliwości dzwońcie.

Booking engine HOTRES.pl
Rezerwacja