pl
plen

czytaj więcej

Wasze najczęstsze pytania

 Czy w cenę noclegu wliczona jest pościel?

TAK. W cenie noclegu jest pościel oraz średniej wielkości ręcznik.

Czy dla gości dostępny jest aneks kuchenny?

TAK. Udostępniamy gościom minibufet. Znajdą tam czajnik elektryczny, ekspres do kawy Tchibo, minilodówkę, zlew i naczynia.

Czy dla gości dostępna jest w pełni wyposażona kuchnia?

NIE. Dla gości udostępniamy minibufet, kuchnia jest naszym miejscem pracy, gdzie przygotowujemy dla Was pyszne i pełnowartościowe posiłki.

Czy do Agroturystyki można przyjeżdżać ze zwierzętami?

TAK. Można zabrać do nas swojego pupila. Dodatkowa opłata za zwierzę to 15 zł/dobę. Pies powinien mieć smycz, kaganiec, własne posłanie oraz ręcznik do wycierania łap. Ponieważ w obejściu znajdują się kury i kozy pies powinien na terenie Agroturystyki poruszać się w obecności właściciela na smyczy.

Czy można u nas zamówić wyżywienie?

TAK. Można u nas zamówić pyszne śniadania oraz obiadokolacje(tylko w sezonie zimowym). Przygotowujemy je zawsze na miejscu z lokalnych i świeżych produktów. Można u nas skosztować wyrabianego na miejscu sera koziego( w sezonie letnio-jesiennym), miodu oraz innych przetworow owocowych i warzywnych.

Sugerowane godziny posiłków: śniadanie 9.00, obiadokolacja 19.00. Kuchnia działa w godzinach 8.00-20.00. Ponieważ mamy dzieci, które musimy przygotować do spania, prosimy o dostosowanie się do godzin pracy kuchni.

 

Czy będę się nudzić w niepogodę?

NIE. W czasie gorszej pogody nasi goście pozostający w domku mogą  pograć w gry planszowe ( mamy ok 30 tytułów najpopularniejszych gier planszowych, także kooperacyjnych), poczytać książki ( na półkach w każdym pokoju, oraz w sali kominkowej), pograć na instrumentach ( dwie gitary i bongo) albo po prostu posiedzieć przy kominku z kubkiem gorącej herbaty. Mogą się także wybrać na basen ( Hotel Stok, Hotel Gołębiewski, Hotel Zagroń), do Muzemu Beskidzkiego albo Muzeum Realizmu Magicznego.

Czy będę się nudzić w ładną pogodę?

NIE. W ładne dni nasi goście mogą przede wszystkim pójść na spacer najbardziej znanym czerwonym Głównym Szlakiem Beskidzkim w stronę Wielkiego Stożka ( ok. 15 godziny w jedną stronę) albo Wielkiej Czantorii ( ok. 2 godziny w jedną stronę). Mogą też wybrać inne szlaki: niebieski do Wisły Centrum, zielony do Wisły Dziechcinka, niebieski w stronę czeskiego miasteczka Nydek. W słoneczne dni goście mogą także poleżeć na leżaczkach przed domem, nacieszyć oczy pięknym widokiem na całą panoramę Beskidy Śląskiego i zaznać błogiego lenistwa.

Czy do Agroturystyki da się dojechać autem? (odpowiedź na to pytanie dotyczy sezonu letniego, w sezonie zimowym nie ma do nas dojazdu)

TAK. Aczkolwiek w ostatnim odcinku dojazd jest trudny. Poniżej podajemy wskazówki, które mogą pomóc Wam w trafieniu do nas:

  • Po pierwsze należy używać GPS Google Maps. 
  • Po drugie nie należy wpisywać adresu, ale naszą nazwę „Agroturystyka Pod Jaworem”. 
  • Po trzecie przy przedostatnim skręcie w lewo nie słuchajcie się:) skręćcie w lewo, ale 20 metrów dalej. 
  • Po czwarte, zachowajcie spokój i spokojny sposób jazdy - moją najlepszą metodą jest jechanie powoli na jedynce, na ok 2tys obrotów, tak żeby silnik nie zgasł a jednocześnie żeby koła nie zaczęły boksować.
  • Po piąte, gdybyście na samym końcu natknęli się na szlaban, cofnijcie się 10 metrów i skręćcie w prawo, w poprzek stoku.
  • Po szóste, szukajcie na drzewach wskazówek na drzewach na Schronisko na Soszowie, Lepiarzówkę i naszą Agroturystykę.
  • po siódme, na samym końcu GDS każe Wam skręcać w lewo pod górę po trasie narciarskiej, nie skręcajcie tam! Właściwa droga jest 2 metrów dalej.
  • Po ósme w razie czego dzwońcie.

Osobom, które mają słabsze nerwy bądź auta proponujemy pozostawienie auta w wyznaczonym miejscu ( zatoczka przy "widoczku") i podejście ostatnie 200 metrów na nogach.

Czy Agroturystyka mieści się w Centrum?

NIE. Nasza Agroturystyka mieście się w dolinie Jawornik, na zboczu góry Soszów, na wysokości 797 m npm. Nie jest to miejsce dla osób pragnących kilka razy w ciągu dnia wyskoczyć na deptak wiślański, chcących aktywnie uczestniczyć w TKB czy dojeżdżać na skoki narciarskie w Wiśle Malince. Nasza lokalizacja jest przede wszystkim dla ludzi lubiących odosobnienie, naturę i inny bieg czasu. Dla ludzi otwartych na innych i optymistycznie nastawionych do życia.